Subota, 21 Prosinac 2013 21:52

Još jedan trofej za Bayern München

Napisao/la
Još jedan trofej za Bayern München Još jedan trofej za Bayern München

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva igranog u Marrakechu, Bayern München svladao je Raja Casablancu rezultatom 2-0 i dodao još jedan veliki trofej u svoju kolekciju.

Od početka utakmice europski je prvak pokazao da je za klasu bolja momčad od svog afričkog 'kolege', a u 7. minuti Dante je zabio za vodstvo Bayerna. Nakon kornera s desne strane Boateng je glavom spustio loptu za Dantea koji odlično pogađa za 1-0.

U 22. minuti Thiago zabija za 2-0 Bayerna. Nakon odličnog prodora po lijevoj strani Alabe, Thiago na njegovu asistenciju s nekih desetak metara iskosa s lijeve strane gađa suprotni kut za veliko veselje navijača njemačke ekipe.

Raja je u drugom pouvremenu odlučno krenula po gol, i imala nekoliko izglednih prilika, no nije ih znala iskoristiti. Najozbiljnije pokušaje branio je Neuer, a nekoliko njih u zadnjim trenucima utakmice otišlo je daleko iznad gola.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić u igru je ušao u 75. minuti umjesto Thomasa Müllera, ali u preostalo vrijeme do kraja utakmice loptu je dotaknuo doslovno dva puta, bez imalo ozbiljne prijetnje po suparnički gol. Međutim, i to mu je bilo dovoljno da osvoji svoj peti trofej ove godine što je više nego što je ikad osvojio ijedan hrvatski igrač. Legendarni kapetan 'vatrenih' Zvonimir Boban osvojio je 1994. godine četiri trofeja.