Nedjelja, 22 Prosinac 2013 18:23

Kostelić izletio sa staze, prošao bez ozljeda

Kostelić izletio sa staze, prošao bez ozljeda Kostelić izletio sa staze, prošao bez ozljeda

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u današnjoj utrci veleslaloma za Svjetski kup u Alta Badiji, dok Ivica Kostelić nije uspio završiti drugu vožnju. Izletio je sa staze, ali se je brzo pridigao na skije i nije došlo do ozljede.

Drugo mjesto osvojio je Francuz Alexis Pinturault (+0,35), a treći je bio Amerikanac Ted Ligety (+0,58).

Kostelić je nakon prve vožnje bio na 27. mjestu sa zaostatkom od 3,29 sekunde. Drugi hrvatski predstavnik Filip Zubčić završio je na 45. mjestu (+4,87), i nije uspio izboriti drugu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 530 bodova, a slijede Austrijanac Marcel Hirscher sa 435, te Amerikanac Ted Ligety sa 329 bodova, dok je Ivica Kostelić na 37. mjestu sa 99 bodova.