Četvrtak, 17 Travanj 2014 06:16

Rutinska pobjeda rukometašica Izviđača

Rutinska pobjeda rukometašica Izviđača Rutinska pobjeda rukometašica Izviđača

U zaostaloj utakmici 17. kola Premijer lige sinoć su rukometašice Izviđača rutinski došle do pobjede nad posljednjeplasiranom ekipom Radnika iz Bijeljine.

U ovom susretu ni ekipa Izviđača ni ekipa Radnika nisu bile u kompletnom sastavu. Izviđač je nastupio s jedanaest igračica, a Radnik tek sa njih deset. Rukometašice Radnika u dosadašnjem dijelu natjecanja nisu osvojile niti jedan bod, tako da je bilo za očekivati da neće biti ozbiljan protivnik domaćim rukometašicama. Da su očekivanja bila opravdana nagovijestio je početak susreta. U 12. minuti rezultat je bio 8:1 na strani rukometašica Izviđača, a poluvrijeme završava rezultatom 18:9.
U 46. minuti domaće su imale najveću prednost od 15 golova, nakon čega dolazi do opuštanja u njihovoj igri što koriste gošće, te u posljednjih petnaestak minuta ublažuju poraz. Na koncu je bilo 33:24 i sa tri nova boda rukometašice Izviđača su praktično osigurale opstanak u ligi.

Kod rukometašica Izviđača najefikasnije su bile Mateja Šumelj sa devet, te Matea Nosić sa sedam postignutih pogodaka, dok je Martina Šumelj skupila 12 obrana. U ekipi Radnika najviše pogodaka postigla je Snežana Kosorić jedanaest, te Vladana Janjić šest.

Premijer liga BiH - 17. kolo.

Ljubuški, 16.04.2014. u 18,30 sati.

ŽRK Izviđač - ŽRK Radnik 33:24 (18:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Damir Glibić i Toni Zovko (Mostar).
Nadzornik: Mladen Raić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (12 obrana), J. Sivrić (4 obrane), Glavaš 4, Dodig 3, Matea Šumelj 9, Kraljević 5, Alpeza 2, Nosić 7, Vasilj, A. Sivrić, Ostojić 3.
Trener: Ivan Lovrić

ŽRK Radnik: Maksimović (3 obrane), Letić (10 obrana), Draganić, Marinković 1, Kosorić 11, Vicić 2, Bogdanović 2, Janjić 6, Bošnjak, Živinić 2.
Trener: Miomir Trifković.

Isključenja: Izviđač 8 minuta, Radnik 12 minuta.
Sedmerci: Izviđač 9/8, Radnik 5/3.