Ponedjeljak, 21 Travanj 2014 17:27

U ŽRK Izviđač ogorčeni ponašanjem službenih osoba u Goraždu

U ŽRK Izviđač ogorčeni ponašanjem službenih osoba u Goraždu U ŽRK Izviđač ogorčeni ponašanjem službenih osoba u Goraždu

U 18. kolu Premijer lige za rukometašice Izviđača gostovale su u Goraždu gdje su poražene od domaćih rukometašica rezultatom 32:25, poluvrijeme 12:11. Iako su rukometašice Izviđača u prvom poluvremenu pružile snažan otpor favoriziranim domaćim rukometašicama, utakmica je riješena početkom drugog poluvremena.

Naime, sudački par koji je dijelio „pravdu“ na ovoj utakmici isključio je 4 minuta iz igre Željanu Stojak, golmanicu Izviđača, navodno zbog prigovora. Goraždanke su iskoristile prednost igračice više na terenu i serijom 6:0 stigle su do odlučujuće prednosti.

Inače, vodstvo Izviđača iako nije uložilo žalbu ni prigovor, ogorčeno je suđenjem u Goraždu, posebice naglašavaju tendenciozne odluke Maida Katanića, te kaznu klupi Izviđača na nadzornikovu prijavu, zbog navodnog ulaska u teren trenera Lovrića kod sudačkog „time-outa“.

Goraždanke su do pobjede predvodile Dervišević s deset, te Vrdoljak i Pjano sa po sedam postignutih pogodaka. Mateja Nosić s osam i Mraija Boras sa šest pogodaka bile su najefikasnije u redovima Izviđača.

ŽRK Goražde - ŽRK Izviđač 32:25 (12:11)

Goražde, Sportska dvorana „Mirsad Hurić“, gledatelja 200.
Suci: Maid Katanić i Nedim Lipa (Sarajevo).
Nadzornik: Nedžad Rastoder (Goražde).

ŽRK Goražde: Borčak, Zorlak, Pjano 7, Halimić, Hrelja, Mehanović, Vrdoljak 7, Kostić 1, Dervišević 10, Šovšić 1, Gabela, Velić, Hrelja 2, Jašarević 4, Alikadić. Trener: Sulejman Fidahić.

ŽRK Izviđač: Sivrić, Stojak, Glavaš 3, Šumelj 3, Kraljević 1, Alpeza, Nosić 8, Vasilj, Boras 6, Vasilj, Ostojić 4. Trener: Ivan Lovrić

Isključenja: Goražde 4 minuta, Izviđač Jedinstvo 4 minute.
Sedmerci: Goražde 5/2, Izviđač 3/2.