Ponedjeljak, 23 Prosinac 2013 07:27

Modrić asistirao za konačan udarac!

Modrić asistirao za konačan udarac! Modrić asistirao za konačan udarac!

Real Madrid 2013. godinu završio je pobjedom kod Valencije 3:2, a posljedni pogodak ove polusezone namjestio je Luka Modrić.

U derbiju 17. kola španjolskog prvenstva Real na Mestalli dvaput gubio vodstvo prije nego je odnio pobjedu kojom je stigao na pet bodova zaostatka za vodećim dvojcem Barcelonom i madridskim Atleticom.

Počelo je vaterno s prilikama na obje strane. Real je bio dominantniji, ali "Šišmiši" su igrali na pobjedu, i bili su blizu.

U 28. minuti Cristiano Ronaldo izveo je slobodni udarac, prebacio loptu na desnu stranu preko pola terena do Di Marije, a Argentinac je ušao u šesnaesterac i sa 15 metara pogodio za 0:1. Samo šest minuta kasnije Valencia je izjednačila. Bernat se sjurio po lijevom boku, nabacio na peterac, a Piatti glavom zabio za 1:1.

Pet minuta prije odmora Di Maria je vratio uslugu Ronaldu - iz slobodnjaka sa 30 metara ubacio je pred gol, a Ronaldo sa desetak metara zabio za 1:2. Usporena snimka sugerira da su barem dva igrača bila u zaleđu.

U 62. minuti Valencia je još jednom izjednačila. Jeremy Mathieu glavom je nakon kornera pogodio kroz ruke Lopezu za 2:2 i novu neizvjesnost.

Prijetili su "Šišmiši" preko Piattija i Jonasa, kasnije Canalesa i Feghoulija, ali bez uspjeha.

U 82. minuti zabljesnuo je Luka Modrić, jedan od najboljih igrača na terenu. Spasio je izgubljenu loptu na 18 metara, poslao petoricu Valencijinih braniča u lijevu stranu, a loptu poslao desno do Jesea, koji je sa petnaestak metara pogodio za 2:3.

Modrić je igrao od prve minute na zadnjem veznom uz Xabija Alonsa i gotovo svaki napad Reala išao je preko njega. Odličan je bio i u obrani, a na polovici protivnika spašavao je izgubljene lopte suigrača. No, u napadu je bio rezerviraniji, uputio je samo jedan udarac na gol, ali je uz Ramosa i Alonsa upisao najviše dodavanja uz 92 posto uspješnosti.

Goal.com proglasio je Modrića najboljim igračem utakmice.

Valencia - Real Madrid 2:3

Valencia: Guaita - Bernat, Mathieu, Ruiz, Pereira - Parejo, Romeu - Cartabia, Piatti, Feghouli - Jonas

Real Madrid: Lopez - Marcelo, Ramos, Nacho, Arbeloa - Alonso, Modrić - Ronaldo, Isco, Di Maria - Benzema

REZULTATI:

Valencia - Real Madrid 2:3 (Piatti 34, Mathieu 62 / Di Maria 28, Ronaldo 40, Rodriguez 82)

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano 2:1 (San Jose 32, Rico 67 / Bueno 61)

Celta Vigo - Osasuna 1:1 (Fernandez 34 / Armenteros 17)

Getafe - Barcelona 2:5 (Escudero 10, Lopez 15 / Pedro 35,41,43, Fabregas 68,72-11m)

Espanyol - Real Valladolid 4:2 (Garcia 5-11m, Stuani 37,70, Sanchez 68 / Guerra 75, Perez 89)

Granada - Real Sociedad 1:3 (Piti 37 / Vela 29,64, Griezmann 42)

Atletico Madrid - Levante 3:2 (Godin 30, Costa 47,77-11m / Ivanschitz 1, Rios 56)

Real Betis - Almeria 0:1 (Ramon Azeez 4)

Villarreal - Sevilla 1:2 (Perbet 88-11m / Cala 24, Bacca 71)

Elche - Malaga 0:1 (Ignacio Camacho 6)