Ponedjeljak, 07 Srpanj 2014 11:06

Mlađi kadeti Izviđača prvaci BiH

Mlađi kadeti Izviđača prvaci BiH Mlađi kadeti Izviđača prvaci BiH

U Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, prošlog vikenda, završeno je prvenstvo BiH u rukometu za mlađe kadete, rukometaše rođene 2000. godine i mlađe, za 2014. godinu. Mlađi kadeti Izviđača nastavili su niz koji su započele njihove starije kolege, juniori u Zavidovićima, kadeti u Ljubuškom i osvojili treću titulu prvaka BiH za mlađe uzraste za 2014. godinu, te još jednom potvrdili dominaciju Izviđača u natjecanju mlađih uzrasta.

Prema propozicijama natjecanja sedam momčadi, koje su se plasirale u završnicu, podijeljene su u dvije skupine. Momčadi su u skupinama igrali po sustavu „svatko sa svakim“, 2x20 minuta. Izviđač je bio uvjerljiv u skupini "A" i sa tri pobjede osvojio prvo mjesto, dok se je Maglaj sa dvije pobjede plasirao na drugu poziciju i osigurao borbu za brončanu medalju. Treći u skupini "A" bili su rukometaši Delminiuma iz Tomislvgrada dok su posljednje mjesto zauzeli rukometaši Gračanice.
U skupini "B" rukometaši Sloge su zauzeli prvo mjesto s jednom pobjedom i jednim remijem, drugi su bili rukometaši Krivaje dok je treće mjesto pripalo ekipi Lokomotive iz Brčkog.

Nakon utakmica po skupinama igrane su utakmice za plasman.

Sedmo mjesto pripalo je ekipi Gračanice kao posljednjoj ekipi iz skupine "A".

U utakmici za peto mjesto ekipa Deliminiuma savladala je ekipu Lokomotive iz Brčkog rezultatom 21:15, poluvrijeme 9:8.
Ekipi Maglaja pripalo je treće mjesto i brončano odličje jer je u dramatičnoj utakmici, u kojoj se pobjednik nije znao ni nakon produžetaka 2x5 minuta, boljim izvođenjem sedmeraca pobijedila ekipu Krivaje iz Zavidovića. Rukometaši iz Zavidovića u produžecima su „od gotova napravili veresiju“ dozvolivši Maglajlijama da izjednače u posljednjim sekundama iako su u produžecima imali prednost od četiri pogotka.

U borbi za zlatno odličje sastale su se ekipe Izviđača i Sloge iz Doboja. Mladi rukometaši Izviđača, predvođeni Domagojem Alilovićem i Nikolom Primorcem, više nego uvjerljivo su došli do titule prvaka BiH u svom uzrastu. Tijekom utakmice prednost „Skauta“ bila je izražena i dvocifrenom prednošću, međutim, u završnici kada je trener Tomić uveo u igru i one koji imaju manju minutažu Dobojlije su uspjele ublažiti poraz.

Prema izboru trenera ekipa sudionika završnice za najboljeg vratara proglašen je Ali-Muhamed Omerović (RK Krivaja), a za najboljeg igrača Nikola Jeremić (RK Sloga).

Najbolji strijelac završnice bio je Domagoj Alilović (RK Izviđač) s 30 postignutih pogodaka.