Ponedjeljak, 28 Srpanj 2014 06:00

MLM Šipovača: Velika Šipovača izborila finale

MLM Šipovača: Velika Šipovača izborila finale MLM Šipovača: Velika Šipovača izborila finale

Malonogometaši Velike Šipovače izborili su finale Malonogometne lige mladih "Šipovača". Na putu do finala ostvarili su dvije pobjede u kojima su bili bolji od Vojnića i Banje.

U prvoj utakmici sastali su se trećeplasirana i četveroplasirana ekipa prvog dijela takmičenja - Velika Šipovača i Vojnići. Oslabljeni neigranjem dvojice standardnih igrača, malonogometaši Vojnića nisu uspjeli doći do pobjede iako su već u prvih par minuta imali rezultatsku prednost. Velika Šipovača je preokrenula za pobjedu od 7:4.

Druga utakmica ponudila je dvoboj pobjednika prve utakmice - Velike Šipovače i drugoplasirane ekipe prvog dijela takmičenja - Banje. Iako je glasila kao veliki favorit, Banja nije uspjela pobijediti, te je tako već treću godinu ostala bez finala. U utakmicu hrabrije ulaze malonogometaši Velike Šipovače i postižu dva pogotka. Nakon primljenih golova, Banja uspostavlja terensku inicijativu i do kraja prvog poluvremena postiže pogodak. U drugom poluvremenu Banja nastavlja sa napadima i postiže gol za poravnanje rezultata. Već u sljedećem napadu, Velika Šipovača je ponovno imala prednost od 3:2. Na drugoj strani Banja ponovno stiže rezultat i utakmicu odvodi u napetu završnicu. Pred sam kraj susreta, malonogometaši Velike Šipovače postižu gol iz kontre za vodstvo od 4:3. A onda je uslijedila opsada gola Velike Šipovače, no sportska sreća nije bila na strani Banje. Pred sam kraj utakmice, njezini igrači nekoliko puta pogađaju okvir gola protivnika i rezultat ostaje nepromijenjen.

Tako će Velika Šipovača igrati svoje treće finale i "reprizu" prošlogodišnjeg finala protiv Male Šipovače koja je finale osigurala kao prvoplasirana ekipa prvog dijela natjecanja, dok će se Banja i Vojnići boriti za 3. mjesto.

Rezultati:

Velika Šipovača - Vojnići 7:4

0:1 - Ivica Ćutuk, 1:1 - Mladen Vukojević, 2:1 - Ivan Grbavac, 3:1 - Zdenko Grbavac, 4:1 - Ivan Grbavac, 4:2 - Kažimir Ćutuk, 5:2 - Mladen Vukojević, 5:3 - Marin Čuljak, 6:3 - Zdenko Grbavac, 6:4 - Ivica Ćutuk, 7:4 - Zdenko Grbavac

Velika Šipovača - Banja 4:3
1:0 - Mate Vasilj, 2:0 - Ivan Grbavac, 2:1 - Velimir Živkušić, 2:2 - Vinko Bebek, 3:2 - Zdenko Grbavac, 3:3 - David Bebek, 4:3 - Ivan Grbavac

Završnica je na rasporedu u subotu, 2. kolovoza.