Ispiši ovu stranicu
Nedjelja, 28 Rujan 2014 10:20

Pobjeda Izviđača u odličnoj rukometnoj predstavi

Napisao/la
Pobjeda Izviđača u odličnoj rukometnoj predstavi Pobjeda Izviđača u odličnoj rukometnoj predstavi

Svi oni koji su u subotu bili u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom mogli su uživati u jednoj odličnoj rukometnoj predstavi u kojoj su akteri bili rukometaši Izviđača i Dervente.

Prvi petnaestak minuta nije nagovještavalo pobjedu Izviđača, naprotiv, izgledalo je da bi Izviđač mogao doživjeti težak poraz. U 16. minuti Derventa je imala visoko vodstvo od 9:3, u napadu rukometaši Dervente nisu promašivali dok je na njihovim vratima čuda činio vratar Starčević. Ulazak u igru Ante Pavlaka i vratara Ivankovića donio je preokret u igri „Skauta“. Nekoliko "vezanih obrana" Marka Ivanković je omogućilo Josipu Erešu i Anti Pavlaku da u serijama pogađaju protivnička vrata. Od 16. do 24. minute Izviđač fantastičnom serijom od 9:1 prelazi u vodstvo od 12:10. U posljednjih 5 minuta Derventa uzvraća serijom 5:1 i na poluvrijeme odlazi s prednošću 15:13.
Drugo poluvrijeme bolje otvara Izviđač i serijom 4:1 ponovno preuzima vodstvo. Derventa uspijeva poravnati na 19:19, nakon čega dvaput uzastopno pogađa David Mandić, te jednom Josip Ereš za vodstvo Izviđača 22:19. Ipak, Derventa se nije predavala već je u dva navrata uspjela se primaknuti na gol zaostatka (23:22, 24:23). Nakon rezultata 24:23 pogođa Matej Hrstić, te dva puta Ante Pavlak za vodstvo 27:23 u 55. minuti, za mirniju završnicu utakmice. Do kraja utakmice Derventa tek uspijeva, samo, ublažiti poraz. Na koncu bilo je 29:27 i zaslužena pobjeda „Skauta“.
Kod Izviđača najefikasniji su bili Ante Pavlak sa devet, Josip Ereš sa sedam, te David Mandić sa pet pogodaka. Vratar Marko Ivanković skupio je osam obrana. Svakako, cijeloj ekipi Izviđača treba odati priznanje za borbenost i požrtvovanje.
Kod Dervente Mirko Marčeta i Spasoje Pekić bili su najefikasniji sa po šest postignutih pogodaka. Vratar Dragan Starčević je imao sedamnaest uspješnih obrana.
U sljedećem 5. kolu Izviđač gostuje u Živinicam gdje će odmjeriti snage s rukometašima Konjuha.

Premijer liga BiH - 4. kolo.
Ljubuški, 27.09.2014. u 20,00 sati.

HRK Izviđač - RK Derventa 29:27 (13:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 200.
Suci: Senad Kamberović (Banovići) i Melvudin Šabić (Gračanica).
Nadzornik: Jelena Popović (Banja Luka).

HRK Izviđač: Tolić (5 obrana), Ivanković (8 obrana, 1 sedmerac), Grbavac, Ereš 7/3, Čutura, A. Pavlak 9/1, Mandić 5, Bošnjak 1, Hrstić 1, Jarak 1, Boras 3, Beljo, Rodin 2, M. Pavlak, Grgić, Šarac.
Trener: Zdenko Grbavac.

RK Derventa: Starčević (17 obrana), Škrga, Živanić 1, Ninković, Sibinčić 1, Komenović 4, Lukić, Zekić 2, Ćustić, Mišanović 3, Zekić, Marčet 6, Stanković 4, Pekić 6.
Trener: Zoran Dokić.

Isključenja: Izviđač 6 minute, Derventa 8 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Derventa 2/1.