Ponedjeljak, 27 Listopad 2014 06:42

Pobjeda rukometašica, dvadeset pogodaka Marije Boras

Pobjeda rukometašica, dvadeset pogodaka Marije Boras Pobjeda rukometašica, dvadeset pogodaka Marije Boras

Nakon tri uzastopna poraza rukometašice Izviđača, predvođene Marijom Boras u ovom trenutku najboljom bosanskohercegovačkom rukometašicom, više nego zasluženo su u 4. kolu pobijedile favoriziranu ekipu Vrbasa iz Banja Luke.

Od samog početka vidjela se želja i volja kod domaćih rukometašica da iziđu kao pobjednice iz ovog susreta, dozvolivši rukometašicama Vrbasa samo početno vodstvo od 1:0 i 2:1. Rukometašice Izviđača imale su konstantno rezultatsku prednost koja je sredinom drugog poluvremena iznosila i 10 pogodaka (25:15). Banjalučanke su, u vremenskom intervalu od 47. do 54. minute, serijom 7:1, još jedino uspjele se primaknut na 4 gola zaostatka (28:24), ali uslijedio je odgovor „Izviđačica“ koje su serijom 6:2 došle do zaslužene pobjede.
Kako smo već napisali, najbolja i najefikasnija igračica Izviđača bila je Marija Boras s nevjerojatnih dvadeset postignutih pogodaka, efikasne su bile Šumelj s pet, te Kraljević s četiri pogotka.
Dejana Knežević s jedanaest i Mila Medvjedović sa sedam bile su najučinkovitije u redovima Banjalučanki.

Premijer liga BiH - 4. kolo.
Ljubuški, 25.10.2014. u 17,30 sati.

RK Izviđač - ŽRK Vrbas 32:26 (15:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Ivor Hrstić (Čapljina) i Dario Šimić (Mostar).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (9 obrana, 2 sedmerca), Anđela Boras, Dodig, Matea Šumelj 5/2, Kraljević 4, Alpeza, Nosić 1, Vasilj, Babić (1 obrana), Marija Boras 20/9, Brkić, Barišić 2, Sabljić.
Trener: Ivan Lovrić

ŽRK Vrbas: Babić (9 obrana, 3 sedmerca), Jotanović, Kekić 3, Bogojević 4, Rajlić 1, Kunić, Knežević 10, Tešanović, Rajilić 1, Medvjedović 7, Kos.
Trener: Rade Unčanin.

Isključenja: Izviđač 4 minuta, Vrbas 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 14/11, Vrbas 8/5.