Ponedjeljak, 15 Prosinac 2014 07:17

Pobjeda rukometašica za mirniji proljetni nastavak natjecanja

Pobjeda rukometašica za mirniji proljetni nastavak natjecanja Pobjeda rukometašica za mirniji proljetni nastavak natjecanja

U posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva Premijer lige BiH rukometašice Izviđača savladale su ekipu Krivaje i upisale svoju četvrtu prvenstvenu pobjedu s kojom će mirnije dočekati proljetni dio natjecanja.

Gošće iz Zavidovića bile su ravnopravan protivnik u prvih petnaestak minuta kada su držale rezultatski priključak. Međutim, domaće rukometašice do značajnije prednosti, od pet pogodaka, došle su od 17. do 20. minute, kada su zaredom pogađale Barišić, Dodig, Nosić i Šumelj. Nova mini serija, od tri uzastopna pogotka, uslijedila je od 22. do 23. minute kada su pogodcima Šumelj, te dva puta Nosić stigle do sedam pogodak prednosti, koju su zadržale do kraja poluvremena.
Najveću prednost, od osam pogodaka tijekom utakmice, domaće rukometašice imale su u 36. minuti kod rezultata 25:17. Nakon visokog vodstva došlo je do opuštanja u redovima Izviđača što koriste gošće u 41. minuti stižu do 4 pogotka zaostatka. Krivaja pomalo preuzimaju inicijativu, te je opasno zaprijetila u 51. minuti, kad je stigla na samo dva gola zaostatka. No, na scenu tada stupaju najiskusnije domaće rukometašice Nosić, Barišić i Boras koje do kraja postižu pet pogodaka, te u istom periodu Martina Šumelj skida nekoliko „zicer“, što im na koncu donosi pobjedu od 34:29.
Veliki doprinos ovoj pobjedi dale su Matea Nosić sa deset, Kristina Barišić i Marija Boras sa po osam postignutih pogodaka, te Martina Šumelj sa sedamnaest obrana. Napomenimo i to da je trener domaćih imao na raspolaganju samo 10 igračica i da već od 32. minuti nije mogao računati na usluge Mateje Šumelj, koja je zaradila treće isključenje, te time je ova pobjeda vrijednija.
Kod gošći iz Zavidovića najefikasnija je bila Admira Zvekić s 15 postignutih pogodaka.

Premijer liga BiH - 11. kolo.
Ljubuški, 13.12.2014. u 19,00 sati.

RK Izviđač - ŽRK Krivaja 34:29 (22:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 100.
Suci: Dražen Begić i Andrija Knezović (Mostar).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

ŽRK Izviđač: Martina Šumelj (17 obrana, 3 sedmerca), Babić (2 obrane), Anđela Boras, Dodig 4, Matea Šumelj 3, Kraljević 1, Nosić 10, Vasilj, Marija Boras 8/2, Barišić 8.
Trener: Ivan Lovrić

ŽRK Krivaja: Šabić (1 obrana), Dubinović (11 obrana), Latifović, Jukić, Džamkić, Mujkić, Merdanović 4, J. Saletović 7/1, D. Saletović 3, Bašić, Zvekić 15/3, Mačak.
Trener: Damir Memić.

Isključenja: Izviđač 18 minuta, Krivaja 14 minuta.
Sedmerci: Izviđač 2/2, Krivaja 7/4.