Utorak, 28 Travanj 2015 07:43

Rukometašice Izviđača bolje od Prijedorčanki

Samo deset rukometašica Izviđača, od čega su tri bile golmanice, uspjele su pobijediti ekipu Prijedora, koja je na raspolaganju imala šesnaest rukometašica te teoretski osigurati opstanak u Premijer ligi.

Domaće su od početka krenule snažno tako da su u 13. minuti došle do prednosti od četiri pogotka. Prednost od 4 do 5 pogodaka držale su do završnice poluvremena kada su gošće iz Prijedora, s nekoliko uvezanih pogodaka uspjele, do poluvremena, stići do tri pogotka zaostatka.
Drugo poluvrijeme rukometašice Prijedora otvaraju bolje i 44. minuti stižu do rezultatske prednosti (21:22). Međutim, od 46. do 51. minute uslijedio je odgovor domaćih rukometašica, koje su zaigrale puno bolje, te su serijom 6:0 stigle do odlučujuće prednosti, koju su do kraja utakmice uspjele i povećati. Na koncu domaće su slavile s konačnih 35:28, čime su i teoretski osigurale opstanak u Premijer ligi.
Marija Boras s dvanaest, Matea Šumelj s devet i Kristina Barišić sa sedam pogodaka bile su najefikasnije u redovima Izviđača. Martina Šumelj je skupila četrnaest obrana.
Adrijana Damjanović s osam i Milica Došen sa sedam bile su najučinkovitije kod Prijedorčanki, dok je Ena Briševac obranila devetnaest udaraca na svoja vrata.

Premijer liga BiH - 19. kolo.
Ljubuški,26.04.2015. u 17,30 sati.

RK Izviđač - ŽRK Prijedor 35:28 (18:15)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 50.
Suci: Dražen Begić i Andrija Knezović (Mostar).
Nadzornik: Mladen Raič (Mostar).

RK Izviđač: Mar. Šumelj (14 obrana, 1 sedmerac), Babić (1 obrana, 1sedmerac), Alpeza 3, A.Boras 3, Dodig 2, Vasilj, M. Boras 12/5, Mat. Šumelj 8/3, Kat.Barišić, Kr.Barišić 7/1.
Trener: Ivan Lovrić.

ŽRK Prijedor: E. Briševsc (19 obrana, 2 sedmerca), J. Briševac, Karačić, Kunovac 2, Damjanović 8, Suvajac, Tintor 1, Kararić, Grahovac, Dojčinović, D. Mutić 3, Lukač 4, Sladaković, J. Mutić 3, Došen 7, Gligorević.
Trener: Ljubica Ivetić.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Prijedor 14 minuta.
Sedmerci: Izviđač 10/8, Prijedor 7/5.