Nedjelja, 23 Kolovoz 2015 08:06

Izviđač spasio čast BiH rukometa

Izviđač je spasio čast BiH rukometa pobijedivši u borbi za peto mjesto reprezentaciju Saudijske Arabije tek nakon izvođenja sedmeraca 39:38, u regularnom dijelu bilo je 32:32.

Sve do 23. minuta igralo se izjednačeno, a u finišu Saudijci prave seriju od šest uzastopnih golova i na odmor su otišli sa prednošću 19:17. I u nastavku se vodila izjednačena borba, "Skauti"' su u posljednjih pet minuta ušli sa tri gola prednosti 32:29, ali Saudijci uspijevaju, do kraja, da stignu do remija, pa se pobjednik rješavao nakon izvođenja sedmeraca, a uspješniji sa sedam metara bio je Izviđač.
Iako je osvojio 5. mjesto čini se da je prema igri moglo i bolje. Malo zbog nespretnosti, malo zbog loše sreće, a i malo zbog neozbiljnosti nisu stigli do borbe za treću poziciju. Ekipa Antalijesporta osvojila je drugo mjesto u skupini i osigurala borbu za treće mjesto zahvaljujući samo za gol boljoj gol razlici, a moglo je biti sasvim drugačije. Napomenimo, Turci su izvukli remi u susretu s Izviđačem, pogotkom iz sedmerca, u posljednjoj sekundi susreta, mada je Izviđač imao šest pogodaka prednosti u 48. minuti. Isto tako pobjedu od potrebnih pet pogodaka razlike protiv Sloge Turci su ostvarili u samoj završnici utakmice, ali ni to im ne bi bilo dovoljno da „Skauti“ protiv Sloge, nisu u završnici susreta, „prosuli“ prednost od dvanaest pogodaka. Na koncu je bilo samo plus sedam što ih je spriječilo da s Vojvodinom odigraju susret za treće mjesto na turniru.

Utakmica za peto mjesto
Saudijska Arabija – HRK Izviđač 38:39 (19:17, 32:32)

Doboj, natkriveni stadion sportskih igara, gledatelja 200.
Suci: Dalibor Đekić i Savo Lukić (BiH).

Saudijska Arabija: Al Safar 4, Al Tavel, Al Subi 2, Al Abas 4, Al Džanabi, Al Mutari 1, Al Habib, Mo. Al Salem, Al Farhan 1, Al Zaer 3, Al Nasfan (5 obrana), Al Obaidi 2, Abu Al Rahi, Al Safar (9 obrana), Al Hamad 7, Al Salamin, Al Saba, Al Hanabi 8.
Trener: Goran Đokić.

HRK Izviđač: Miličević, J. Ereš 8/2, Grgić, Mandić 3, Čutura 3, Jarak, Šarac 10, A. Grbavac, Primorac, Milas (11 obrana, 2 sedmerca), J. Grbavac 2, M. Pavlak 1, A. Pavlak 3/1, Hrstić 2, Vulić, Ivanković.
Trener: Zdenko Grbavac.

Sedmerci: Saudijska Arabija 2/0, Izviđač 4/3.
Isključenja: Saudijska Arabija 14, Izviđač 6 minuta.

sedmerci: 32:33 Hrstić, 33:33 Al Obaidi, 33:34 Jarak, 34:34 Al Zaer, 34:35 A.Pavlak, 35:35 A.Al Abas, 35:36 Miličević, 36:36 Al Hamad, 36:37 Mandić, 37:37 Al Farhan, 37:38 Hrstić, 38:38 Al Obaidi, 38:39 Jarak, 38:39 Al Zaer (brani Ivanković).