Četvrtak, 12 Studeni 2015 06:27

„Skauti“ protutnjali kroz Doboj

Rukometaši Izviđača mada su jutros rano krenuli na put u Doboj, to im nimalo nije smetalo da prosto pometu rukometaše Sloge na njihovom parketu. Oni koji su gledali ovu utakmicu mogli su vidjeti da je na parketu postojala samo jedna ekipa, ekipa Izviđača. Domaći rukometaši djelovali su nemoćno, tako da je jedino bilo upitno s kojim golom razliko će „Skauti“ slaviti u ovom susretu.

Sloga je tek na početku susreta uspjela dvaput povesti (1:0 i 2:1) i to je bilo sve. Sve ostalo bilo je u znaku Izviđačevih rukometaša, koji su iz brzih akcija punili mrežu domaćih vratara. Koliko je Izviđač bio dominantan govori rezultat 18:6 iz 21. minute susreta. Na poluvremenu je bilo „plus“ 11, a u drugom poluvremenu prednost je nekoliko navrata iznosila i 19 golova (36:17, 38:19). Na koncu je završilo s uvjerljivih 38:21 za devetu uzastopnu pobjedu „Skauta“.
Po običaju, trener Grbavac ravnomjerno je rasporedio minutažu svim rukometašima, svi su igrali, osim vratara Tolića, i svi, osim vratara, upisali su se u listu strijelaca. Najviše pogodaka postigli su Josip Ereš i David Mandić po šest, a Mateo Rodin pridodao je njih pet. Vratari Ivanković s devet i Ereš s jedanaest obrana obavili su odličan posao.
Najefikasniji igrač u redovima Sloge bio je Srđan Gavrić s devet pogodaka.
Već u subotu, u sklopu 10. Kola Premijer lige, u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom igrat će hercegovački derbi između rukometaša Izviđača i Zrinjskog.

Premijer liga BiH, sezona 2015/2016 - 9. kolo.
Doboj, 11.11.2015. u 14,45 sati.

RK Sloga - HRK Izviđač 21:38 (11:22)

Doboj, dvorana Srednjoškolsog centra, gledatelja 300.
Suci: Amar i Dino Konjičanin (Visoko).
Nadzornik: Zdravko Petković (Ljubuški).

RK Sloga: Bojić (9 obrana), Pejić, Simić, Đurđević 4, Mišanović, Zekić 4, Bižić, Pejić, Gavrić 9/3, Radić, Đ. Bosić, B. Bosić 3, Maričić, Tulendić, Mujkanović, Zvekić 1.
Trener: Emir Junuzović.

HRK Izviđač: Ivanković (9 obrana), I. Ereš (11 odbrana, 2 sedmerca), Tolić, Miličević 2, J. Ereš 6/2, Grgić 2, Mandić 6, Čutura 2, Jarak 1, Šarac 4, J. Grbavac 3, M. Pavlak 1, A. Pavlak 3/1, Hrstić 3, Rodin 5.
Trener: Zdenko Grbavac.

Isključenja: Sloga 4 minuta, Izviđač 6 minuta.
Sedmerci: Sloga 5/3, Izviđač 3/3.