Petak, 17 Siječanj 2014 18:29

Hrvatska "slomila" Švedsku, junaci pobjede Duvnjak i Buntić

Hrvatska "slomila" Švedsku,  junaci pobjede Duvnjak i Buntić Hrvatska "slomila" Švedsku, junaci pobjede Duvnjak i Buntić

S punim plijenom u drugi krug! Hrvatska je u drami slomila Švedsku 25:24 i s četiri boda odlazi u skupinu iz koje se traži put prema polufinalu. Junaci pobjede bili su Domagoj Duvnjak koji nas je vodio u prvom dijelu i Denis Buntić u drugom.

Dobar start, pa potpuni nestanak, pa povratak iz magle. Tako je izgledalo prvih 30 minuta utakmice sa Šveđanima koja je odlučivala tko prenosi koliko bodova u drugi krug. Simultanku je u uvodu odigrao Domagoj Duvnjak i donio nam prednost 3:1. I umjesto da su se tu naši igrači nametnuli uslijedila je šamarčina - serija 5:0 Šveđana koju ni Golužina minuta odmora nije uspjela umiriti. Napad je potpuno stao, Bičanić je u samo pola minute dvaput kiksao - prvo je izgubio loptu i poslao Švedsku u kontru pa odmah nakon toga promašio. A kad je Du Rietz zabio uz isključenje Vukovića za 6:3 činilo se da već u 14. minuti tonu hrvatske lađe.

Napaljeni Šveđani

Šveđani su bili napaljeni do krova dvorane, a iz sna je Golužinu momčad prenio opet Duvnjak. Vori je iznudio isključenje Jernemyra i to je Hrvatska iskoristila. Prvo je Čupić smanjio, a onda Bičanić u 21. minuti izjednačio na 8:8. U ludom poluvremenu još je Golužina momčad stigla i punih sedam minuta ostati bez pogotka i unatoč tome završiti u plusu. Zasluge za to svakako pripadaju Mirku Aliloviću koji je obranio sedmerac Petersonu. Srećom, nervoza je primila i Šveđane. Uz kombinirani šut Bičanića i Kopljara od 2-9 vodstvo od 10:9 na poluvremenu bilo je san snova.

Strašni problemi s čuvanjem kružnog napadača Švedske Nilssona nastavili su se i u drugom poluvremenu. Radio je što je htio, zabijao, otvarao prostor, iznuđivao isključenja. No, još veći problem bila je igra u napadu. Nakon vodstva 14:12 koje je donio Gojun u 37. minuti iz polukontre Hrvatska je sljedećih osam minuta ostala bez pogotka. Bilo je jasno da sve mora otići u dramatičnu završnicu.

Prilika se otvorila kad je Švedska izgubila ideju u napadu, pa je Hrvatska došla u 50. minuti do 18:16, s tim što je Štrlek promašio još jednu čistu kontru.

Buntićeva tri zaredom

U velikog junaka pretvorio se u završnim trenucima Denis Buntić koji je zabio tri uzastopna gola i digao nas na +3 uoči posljednjih pet minuta. I tada, baš u najvažnijim trenucima, proradio je naš napad, torpedirali su i Buntić i Bičanić, pa je Šveđanin Karlsson izgubio živce i zaradio crveni karton zbog grubog nasrtaja na našeg lijevog vanjskog.