Subota, 28 Rujan 2019 17:32

Slogaši uvjerljivi u susjednom derbiju protiv Brotnja

NK Ljubuški je u okviru sedmog kola Druge lige NS FBiH (skupina jug) gostovao u Čitluku. Po prelijepu vremenu na stadionu Bare snage su odmjerili naši nogometaši protiv HNK Brotnjo, a završilo je velikom pobjedom nogometaša iz Ljubuškog.

Prvih petnestak minuta utakmice obilježila je terenska domainacija igrača NK Ljubuški, a naši nogometaši su stvorili nekoliko poluprigoda.

NK Ljubuški je svoju terensku dominaciju naplatio već u (19) minuti utakmice, kada je sam pred vratara domaćina Katića izbio Ivan Buhač i pogodio za vodstvo od 1:0. Izvrsnu loptu Buhaču je ubacio Andrej Markić.

Do poluvremena se nastavila ista priča, terenska inicijativa Ljubuškog se nastavila uz poneku poluprigodu, a na odmor se otišlo rezultatom iz (19) minute utakmice.

U nastavku utakmice se igralo dosta izjednačeno i tvrdo, da bi u (75) Ivan Buhač na asistenciju Karla Buhača povisio rezultat na 2:0.

Do kraja utakmice, mudrom igrom, uz nekoliko zamjena, nogometaši Ljubuškog došli su do novog slavlja i važnih bodova u borbi za priključak samom vrhu ljestvice.

HNK BROTNJO - NK LJUBUŠKI 0:2 (0:1)

Sudac: Drago Tabak (Tomislavgrad),
Pomoćnici: Dominik Jureta (Livno) i Luka Papac (Tomislavgrad),
Deelagt: Tomislav Čuić (Tomislavgrad).
Gledatelja: 100

HNK Brotnjo: Katić, Bencun, Prusina, Rozić, Vranjić, Zelenika, Ilić, Miličević, Soldo, Sušac, Kvesić. Trener: Tomislav Raguž.

NK Ljubuški: Iličić, Bilić (od 83. minute Luka Bebek), Vištica, Markić, Bošnjak, Lauc (kap.), Ivan Buhač (od 85. minute Pero Puljić), Granić, Mario Puljić, K. Buhač, Brkić (od 76. minute Ćuže). Trener: Damir Vučić.