Ponedjeljak, 20 Siječanj 2014 15:35

Cibulkova izbacila Šarapovu

Cibulkova izbacila Šarapovu Cibulkova izbacila Šarapovu

Nakon ispadanja Amerikanke Serene Williams, za novo iznenađenje na prvom Grand Slam turniru sezone pobrinula se Dominika Cibulkova.

Slovakinja je u osmini finala Australian Opena izbacila treću nositeljicu Ruskinju Mariju Šarapovu sa 3:6, 6:4, 6:1. Cibulkova će se za polufinale boriti protiv Rumunjke Simone Halep koja je svladala osmu nositeljicu Jelenu Janković iz Srbije sa 6:4, 2:6, 6:0.

Plasman među osam najboljih tenisačica u Melbourenu očekivano je izborila dvostruka braniteljica naslova i druga nositeljica turnira Bjeloruskinja Viktorija Azarenka koja je sa 6:3, 6:2 bila bolja od Amerikanke Sloan Stephens. Azarenka će u četvrtfinalu igrati protiv Poljakinje Agnieszke Radwanske. Peta nositeljica u osmini finala pobijedila je španjolsku tenisačicu Garbine Muguruzu sa 6:1, 6:3.

Federer izjednačio rekord Jimmyja Connorsa

U osmini finala tenisača Švicarac Roger Federer lako se obračunao s Francuzom Jo-Wilfriedom Tsongom slavivši 6:3, 7:5, 6:4. Federer je oduševio agresivnom igrom i servisom, a svoj početni udarac nije izgubio nijednom. Čak 88% poena osvojio je na prvi servis. Njegova suradnja s novim trenerom Stefanom Edbergom odrazila se i u izlascima na mrežu pri čemu je osvojio 34 poena uz postotak uspješnosti od 83%. Federeru, koji u karijeri ima 17 Grand Slam naslova, ovo je 41. plasman u četvrtfinale na nekom Grand Slam turniru, čime je izjednačio rekord Amerikanca Jimmyja Connorsa. Švicarca, koji je u Melbourneu postavljen za šestog nositelja, u četvrtfinalu očekuje pobjednik Wimbledona i četvrti nositelj Britanac Andy Murray.