Četvrtak, 13 Veljača 2020 05:09

BiH poražena u Ljubuškom od Sjeverne Makedonije

U prijateljskoj nogometnoj utakmici koja je jučer odigrana na stadionu Babovac u Ljubuškom, kadetska nogometna reprezentacija Sjeverne Makedonije pobijedila je svoje vršnjake iz BiH rezultatom 3:1 (poluvrijeme 2:0).

Makedonski reprezentativci su u prvom poluvremenu imali terensku inicijativu koju su okrunili golom u 37. minuti koji je postigao Ardijan Chilafi.

Samo dvije minute nakon toga lošu igru obrane reprezentacije BiH koristi Metin Iljazi i dovodi goste u vodstvo od 2:0.

Tada se reprezentacija BiH „trgnula“, preuzela inicijativu, ali bez nekih izglednih prilika i na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za Makedonce.

U drugom poluvremenu izjednačena utakmica. U 61. minuti jedanaesterac za BiH. Uspješan s bijele točke bio je Denis Dizdarević i smanjio na 2:1.

Dashmir Elezi je u 85. minuti povisio rezultat na 3:1.

BiH je imala priliku smanjiti na 3.2 u 87. minuti, ali udarac s 11 metara nije uspio realizirati Alem Japaur.

Solidna utakmica na Babovcu i zaslužena pobjeda gostiju iz Makedonije.

Druga pripremna utakmica između ovih dviju reprezentacija igra se sutra na Babovcu u 10.30 sati.