Nedjelja, 20 Prosinac 2020 05:54

Skautice slavile u Goraždu

Rukometašice Izviđač Central osiguranja pobjedom u Goraždu nad istoimenom ekipom došle su do svoje pete prvenstvene pobjede, s kojom su se učvrstile u sredini prvenstvene ljestvice.

Izabranice Josipe Tomić sinoć su sredinom drugog poluvremena slomile otpor domaće ekipe i zasluženo slavile rezultatom 32:26.

Domaće rukometašice su bolje otvorile utakmicu i u 6. minuti povele 4:1. Nakon toga, uslijedilo je razdoblje dobre igre Skautica koje su u 24. minuti imale šest golova prednosti (10:16). Nešto lošijom igrom u završnici poluvremena, dale su priliku domaćim rukometašicama da do poluvremena uhvate rezultatski priključak (16:18).

U drugom poluvremenu dobra igra Skautica koje u 48. minuti stižu do osam pogodaka prednosti (20:28), čime je praktično utakmica bila riješena. Do kraja utakmice, domaće rukometašice su uspjele tek ublažiti poraz.

Ana Vrančić je prednjačila učinkovitošću kod rukometašica Izviđača s osam pogodaka, Marija Brkić je postigla šest, Mihaela Miloš pet, Matea Nosić četiri, te Matea Šumelj i Katarina Prskalo po tri pogotka.

Kod rukometašica Goražda Amina Oputar je postigla dvanaest, a Ena Kostić i Slađana Andrić po pet pogodaka.