Srijeda, 19 Veljača 2014 21:48

Veliki kiks Izviđača u Goraždu

Veliki kiks Izviđača u Goraždu Veliki kiks Izviđača u Goraždu

U posljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, večeras su rukometaši Goražda na domaćem terenu savladali ekipu Izviđača, rezultatom 35:31. Na poluvremenu je bilo 21:17 za domaću momčad.

Ljubušaci su u ovaj susret ušli oslabljeni za neigranje Nenada Zeljića (otišao u Poljsku), ali su u svakom slučaju bili favoriti u ovom susretu i ovaj poraz ih pomalo udaljuje od borbe za Ligu za prvaka. U redovima domaćina također nije bilo Damira Delića (nezadovoljan statusom), ali to domaće nije zaustavilo u veoma važnoj pobjedi u borbi za ostanak u društvu najboljih.

Domaći su bolje odigrali u prvom poluvremenu i predvođeni raspoloženim Arminom Marićem i Stefanom Grujićem došli do rezultatske prednosti od 21:17. U drugom dijelu potpuno izjednačena utakmica u kojoj su domaćini imali više želje i strpljenja, te ubilježili važnu pobjedu od 35:31.

Domaće su predvodili Marić s devet pogodaka i Grujić koji je postigao pogodak manje, dok je kod gostiju zamjena za Zeljića Grbavac postigao osam pogodaka, a Vidović i Boras su dodali po četiri zgoditka.