Nedjelja, 10 Listopad 2021 12:50

Plus petnaest “Skauta” u ogledu s dobojskom Slogom

Vrlo dobrom igrom i u obrani i u napadu rukometaši Izviđača „razbili“ su dobojsku Slogu koja je pala tek u nastavku, na kraju je bilo 39:24 (16:12).

Izviđač je krenuo žustro, bez kalkuliranja i u 5.minuti bilo je 2:0, a na isteku 10-te minute bilo je plus pet (6:1). U tim početnim minutama „vukli“ su kapetan Domagoj Alilović i kružni igrač Amir Muhović, a u nastavku se po običaju priključio Miloš Kos. U 13.minuti bilo je 8:2 i sve do kraja poluvremena prednost Izviđača kretala se od četiri do šest golova, a u par navrata skauti su propustili priliku otiči i na plus sedam. S dva gola u posljednje dvije minute prvog dijela gosti su uspjeli spustiti prednost domaćina na četiri gola (16:12).

U nastavku su bolje krenuli gosti, u 33. minuti došli su na dva gola zaostatka (17:15) i opasno zaprijetili, ali domaćin je odgovorio na pravi način. Vrlo brzo bilo je plus četiri (19:15 u 35. minuti), zatim plus pet u 37. minuti (21:16), a prvi put plus sedam bilo je u 39. minuti (23:16) i tada je bilo očito da će domaćini sigurno slaviti.

Sredinom drugog dijela prednost domaćina je ubrzano rasla, vratari Herceg i Alihodžić skinuli su nekoliko lopti, a u kontrama i polukontrama gostujuću mrežu rešetali su Kos i Bošković.

Igrala se 47.minuta a na semaforu je bilo plus 28:18, a domaćini nisu popuštali, pa je na kraju bilo visokih petnaest golova prednosti 39:24 što dovoljno govori samo za sebe.

Izviđačeve strijelce predvodili su Miloš Kos s 9, Mladen Bošković 7, Domagoj Alilović i Amir Muhović po 5. Ivan Herceg skinuo je 6 udaraca, a Aldin Alihodžić 4 od čega dva sedmerca.

Kod Sloge je Dušan Miličević postigao 6, Vladan Đurđević 5,a Božidar Leković 4. Vratar Milutin Bogdanović imao je 9 obrana, a Božidar Bajović dvije i to oba sedmerca.

Premijer liga BiH, sezona 2021./2022., 5. kolo.
Ljubuški, 9. 10. 2021. u 20:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – MRK Sloga Doboj 39:24 (16:12)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja: 300.
Suci: Edin Kulović (Sarajevo) i Vedad Škaljić (Ilidža).
Nadzornik: Milenko Turudić (Mostar).

RK Izviđač CO: Herceg (6 obrana), Alihodžić (4 obrane, 2 sedmerca), Vukšić 1, Lukenda 1, Alilović 5, Kos 9, Odak 2, Keso 2, Bošković 7, Mišetić 3, Bubalo, Šaravanja, Pavlović 2, Ćeško 1, Bebek 1, Muhović 5.
Trener: Toni Čolina.

MRK Sloga: Bogdanović (9 obrana), Stojanović, Đurđević 5, Damjanović 3, V. Stanković 3, Trifunović 2, B. Stanković, Blagojević, Dejanovič, Marković, Ristić, Knežević 1, Miličević 6, Leković 4, Đurić, Bajović (2 obrane, 2 sedmerca).
Trener: Dejan Vasilić.

Isključenja: RK Izviđač CO 12 minuta, MRK Sloga 4 minuta.
Crveni karton: Zvonimr Lukenda u 37. minuti – treće isključenje.
Sedmerci: RK Izviđač CO 2/0, MRK Sloga 5/3.