Nedjelja, 21 Svibanj 2023 14:15

Skauti završili natjecanje u Premijer ligi uvjerljivom pobjedom

Jučerašnjom utakmicom 30. kola, rukometne BH Telecom Premijer lige BiH, između RK Izviđač CO i RK Gradačac u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom, stavljena je točka na i što se tiče natjecateljskog rukometa u našem gradu ove sezone.

„Skuti“ su protiv momčadi Gradačca odigrali jednu rutinsku utakmicu i slavili uvjerljivu pobjedu jer RK Gradačac, inače putnik u niži rang natjecanja nije bi ozbiljan suparnik razigranim rukometašima izviđača. Rezultatska neizvjesnost potrajala je prvih desetak minuta utakmice do kada su gosti uspijevali držati rezultat u „egalu“ (5:5, 10.minuta). Međutim, kada su „Skauti“ postigli radnu temperaturu stvari su krenule u pravom smjeru. Prednost Izviđača rasla je iz minute u minutu tako da je već u 22.minuti iznosila 12 golova (18:6). Do kraja poluvremena, gosti iz Gradačca postižu tri, a Izviđač pet golova pa se na odmor odlazi pri rezultatu 23:9.

U drugom poluvremenu, nastavilo se u istom stilu, usprkos činjenici da je trener Toni Čolina stalno „miksao“ sedmorku na parketu. Rezultatska prednost je ponovno kontinuirano rasla te je u 53.minuti je iznosila 20 golova (36:16). Posljednjih 6-7 minuta utakmice, obilježile su propuštene prilike pa Izviđač do kraja tek postiže 2, a gosti iz Gradačca 1 gol za konačni rezultat 38:17.

Ponovno je Ivano Pavlović bio najefikasniji „Skaut“ s 8 golova, a po 5 su postigli Mladen Bošković, Matej Šimić, Marijan Šaravanja i Mihael Bebek. Milan Vukšić i Luka Bubalo postigli su po tri gola, a Filip Odak i Luka Šević po 2.
Ivan Herceg obranio je deset šutova od kojih su 2 bila sedmerci, a Haris Suljević je bio uspješan 6 puta.

U momčadi Gradačca najviše golova postigao je Ismar Bristrić 5, te Jasmin Hrnjić i Petar Golubović po 3.
Samir Halilković je obranio 6, a Ismar Omić 3 šuta.

Ovom utakmicom nije završila jedna od najuspješnijih sezona za rukometaše Izviđača. Naime, u subotu, 27.05.2023. godine s početkom u 17:30 u Vogošći sastaju se momčadi RK Hercegovina iz Nevesinja u drugom polufinalnom susretu Završnice KUP-a BiH za sezonu 2022./2023.

BH Telecom Premijer liga BiH, sezona 2022/2023., 30. kolo.
Ljubuški, 20.05.2023. u 18:00 sati.

RK Izviđač Central osiguranje – RK Gradačac 38:17 (23:9)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, gledatelja 300.
Suci: Jasmin Mulahasanović (Maglaj) i Ivan Širić (Žepče).
Nadzornik: Zdravko Petković (Ljubuški).

RK Izviđač CO: Herceg (10 obrana, 2 sedmerca), Suljević (6 obrana), Vukšić 3, Lukenda, J. Bubalo, Odak 2, Šević 2, Ljubić, Bošković 5, Šimić 5, L. Bubalo 3, Šaravanja 5, Pavlović 8/4, Dedić, Bebek 5.
Trener: Toni Čolina.

RK Gradačac: Halilković (6 obrana), Omić (3 obrane), Hrnjić 3, Đulić, Kustudić 1, Kadić 1, Pedić 1, Demirović 1, Begović, Sarajlić 2, Bristrić 5, Golubović 3.
Trener: Slaviša Ignjić.

Isključenja: Izviđač 16 minuta, Gradačac 2 minuta.
Sedmerci: Izviđač 4/4, Gradačac 7/5.