Petak, 20 Prosinac 2013 19:02

Svindalu super-G u Val Gardeni, Kostelić 18.

Svindalu super-G u Val Gardeni, Kostelić 18. Svindalu super-G u Val Gardeni, Kostelić 18.

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobjednik je trećeg superveleslaloma sezone voženog u Val Gardeni u Italiji. Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto.

S vremenom 1:35.82 minute Svindal je stigao do 24. pobjede u karijeri, te 100. za Norvežane u povijesti Svjetskog kupa. Drugo mjesto pripalo je Kanađaninu Janu Hudecu koji je za Svindalom zaostao 58 stotinki, a treći je bio francuski skijaš Adrien Theaux (+0.91).

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je 18. mjesto sa zaostatkom od dvije sekunde i 28 stotinki za Svindalom. Drugi hrvatski predstavnik u Val Gardeni Natko Zrnčić-Dim za Svindalom je zaostao tri sekunde i 64 stotinke i na kraju je zauzeo 37. poziciju.

Svindal je povećao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 436 bodova. Slijedi Austrijanac Marcel Hirscher s 335, a treći je Amerikanac Ted Ligety s 269 bodova. S osvojenih 13 bodova Kostelić je napredovao jedno mjesto i sada je 28. u ukupnom poretku. U poretku superveleslaloma Kostelić je skočio s 32. na 27. mjesto s 21 bodom. Vodeći je Svindal (236) ispred Švicarca Patricka Kuenga (145) i Hudeca (126).